גם המדע מסכים: לתת מתנות יכול לגרום לאושר

אין בן אדם בעולם שלא אוהב לקבל מתנות, את זה כולם יודעים. לא משנה אם מדובר במתנה ליום ההולדת, ליום שנה, לכבוד חג שמתקרב או אפילו סתם ככה- כולם אוהבים מתנות. אם אתם מחפשים להביע הערכה לאדם קרוב ורוצים לעשות לו את היום, מן הסתם שתבחרו לקנות לו מתנה מושקעת שכיף לקבל. אז כולם מסכימים פה אחד שכיף לקבל מתנות, אבל מה בנוגע למי שנותן אותן? מחקרים חדשים מוכיחים שהענקת מתנות מספקת אושר לשני הצדדים המעורבים, הן לצד המקבל והן לצד הנותן. אז מה עומד מאחורי זה?

הקשר בין העושר הפיננסי והרגשי

רדיפה אחר אושר היא נושא שמלווה את כל בני האדם באשר הם, כולם רוצים להיות מאושרים. לכן הנושא הפך למושא מחקר פופולרי בקרב מדענים, כלכלנים ופסיכולוגים שניסו לפצח את החידה- איך אפשר להישאר מאושרים? הוויכוח בנוגע לרדיפה אחר אושר עדיין נתון במחלוקת רבה בעולם המדע וקיימת לגביו תיאוריות מגוונות. עם זאת, ישנם מחקרים ששופכים מעט אור על הנושא וחלקם יפתיעו אתכם.

אז לא סתם קיים דימיון בין המילים "עושר" ל"אושר", מסתבר שיש קשר מוכח בין השניים. מחקר שפרסם פרופסור קולין וולש מטעם אוניברסיטת הארוורד, הוא לא הראשון שמסביר כי יש קשר הדוק בין כסף לאושר. רוב המחקרים בנושא מראים על מגמת קשר ישיר בין כמות הכסף שמרוויח אדם ובין מידת האושר שלו, אך רק עד רמה מסוימת. כלומר, עם מידה מסוימת של חופש כלכלי ועמדה נוחה מבחינה פיננסית, הגדלת המשכורת או העלאה בה לא יובילו עוד לעלייה מיידית במידת האושר של אותו אדם.

החיבור בין נתינה ובריאות

במחקרים שנערכו כדי לפצח את שאלת האושר, לא היה מפתיע לגלות שכסף מוביל לאושר עצמי. הפרדוקס שבו נתקלו הכלכלנים הוא בעצם העובדה שהחל מרמת הכנסה מסוימת, עלייה בהון האישי לא מובילה עוד לעלייה במידת האושר.
ממצא שעלה במחקר שערך פרופסור מייקל נורטון בנושא העלה ממצא מפתיע למדי. בניסיון לתת תשובה לשאלה הפרדוקסלית, עבד נורטון עם עמיתיו וביצע סקר שפנה ל-700 גברים ונשים אמריקאים ושאל אותם שאלות בנוגע לרמת ההכנסה שלהם, ההוצאות הקבועות שלהם ובפרט על ההוצאות שלהם על מתנות לעצמם ולאחרים. אחר כך אותם משתתפים התבקשו לדרג את רמת האושר שלהם. הממצאים הראו כי מי שנטו להוציא יותר מכספם על אחרים דיווחו על רמות אושר גבוהות יותר, וזאת בזמן שלמידת ההוצאות על עצמם לא הייתה השפעה על רמת האושר עליה דיווחו. המחקר מתכתב עם עוד מחקרים נוספים שנערכו בנושא והצליחו להצביע על כך שאנשים נוטים להיות מאושרים יותר כאשר הם מבזבזים כסף על אנשים אחרים ולאו דווקא על עצמם. כלומר, קניית מתנות הוקרה יכולה להפוך גם אתכם לקצת יותר מאושרים.

באילו הזדמנויות אפשר לתת מתנות?

אם מתנות יכולות להפוך את שני הצדדים לכל כך מאושרים, למה לחכות? תוכלו לתת מתנה לחבר, לקרוב משפחה, לבן/בת הזוג, למעסיק, לאמא או לאבא ולכל אדם שתרצו לשמח ושישמח אתכם! אפשר להעניק מתנות לכל אירוע ומכל סוג. תוכלו לפנק במתנה ליום הולדת, לקראת גיוס, ליום האהבה, ליום שנה, לאירוע משפחתי, בר/בת מצווה, חתונה, חג שמתקרב, תמריץ לעובדים ולכל זמן שיתחשק. יעשה לכם טוב על הלב לפנק במתנות תודה ככה סתם, וזה מוכח מחקרית!

למה לשלוח מתנות עם BUY ME?

באתר של BUYME תוכלו לתת מתנות בצורה הכי קלה ונוחה שאפשר. אז איך זה עובד? באפליקציה שלנו מגוון של למעלה מ-1200 סוגי מתנות שכיף גם לתת וגם לקבל. תבחרו את המתנה שאתם הכי רוצים לתת, תוכלו להוסיף ברכה אישית מכם ולהעביר את המתנה ישירות לנייד של הנמען שלכם בSMS או באי מייל. וזה לא רק כל כך פשוט, זה גם כל כך מושקע. המתנות שלנו כוללות פינוקים לארוחות במסעדות שף, חופשות בבתי מלון, תכשירי יופי וטיפוח, שוברים למותגי אופנה מובילים, מוצרים ממגוון רשתות לשופינג, סדנאות, חוויות אקסטרים, חוויות לזוגות ועוד מלא!!

אז יאללה תעשו לעצמכם טובה ותבחרו את המתנה המושלמת כדי להגיד תודה לאדם שחשוב לכם.