הדרך המושלמת לחגוג את יום המשפחה

מצד אחד, יום המשפחה תמיד יהיה עבורנו יום האם ויזכיר לנו את מחזיק הסירים שהכנו לאמא בשיעור מלאכה בכיתה ב', מצד שני, יום האם הפך כבר לפני שנים רבות ליום המשפחה למען המטרה החשובה של שוויון ומבחינתנו כל יום שמהותו היא טיפוח הקשר בין בני המשפחה הוא מבורך.

לשמחת כולנו ליום הזה יש גם ערך מוסף מענג בדמות שלל פעילויות משפחתיות מלאות כיף ומגבשות בנוסף לקטע המשמח הזה של החלפת מתנות בין בני המשפחה.

אז איך תתגבשו כמשפחה ואיך הכי כדאי לכם לחגוג עם מתנות ליום המשפחה בהתאמה למשפחה שלכם? גזרו ושמרו:

ארוחת ערב משפחתית

אנחנו יודעים, זה הרעיון הכי בנאלי שיש בעולם. כולנו נפגשים כל הזמן לארוחות עם המשפחה אז מה בעצם חדש בזה? אז זהו שאין. לפעמים לעשות את המוכר והאהוב זה הדבר שהכי ממלא את הלב (ואת הקיבה!) ובדיוק במידה הנכונה. במידה ובא לכם לגוון אל תטרחו להכין את האוכל אלא פשוט תזמינו מבחוץ את המנה האהובה עליכם ותתפנקו עליה יחד, במשותף.

בילוי בחוץ

מתי יצאתם יחד, סתם ככה כולכם, ללא סיבה מיוחדת? ושאלה נוספת - מתי זה היה באוויר הפתוח, בטבע או על שפת הים? תודו שממש מזמן. לפעמים הדברים הכי פשוטים הם הדברים שגורמים לנו להכי הרבה אושר, ובילוי משפחתי על שפת הים, נשנוש של גלידה וצפייה בשקיעה לגמרי מרחיבים את דעתו וליבו של כל אדם.

ערב משחקי קופסא

אנחנו לא יודעים אם אתם יודעים את זה אבל מחקרי שקר כלשהו מראים כי "מונופול" ושאר משחקי הקופסא הם הדרך הטובה ביותר להתגבש כמשפחה. משהו בישיבה המשותפת הזאת סביב השולחן, בקולות הצחוק, באפשרות להכניס "לכלא" בני משפחה, עושים לנו את זה ובגדול, כל פעם מחדש.

ערב קריוקי

לזייף לבד במקלחת זו פעילות חביבה ידועה, לזייף יחד באופן משפחתי זו כבר פעילות מהנה במיוחד. היום, בעידן בו לכל אחד יש רמקול שעושה את העבודה ומסך עם יוטיוב מול העיניים אפשר לארגן בקלות ערב קריוקי משפחתי. רק חשוב לנו לומר מראש שצפו פגיעה כי יש מצב גדול שאתם עומדים להתאהב ויש לנו הרגשה שזאת תהיה ההתחלה של מסורת משפחתית חדשה.

מתנות

החלפת מתנות משפחתית זו פעילות מגבשת בהחלט, במיוחד אם יש ילדים בתמונה. כשטקס המתנות מוגדר כמסורת משפחתית חשובה הוא גורם לכולם להשקיע מראש מחשבה בבחירת המתנה, מגביר את היצירתיות ומראה השקעה. זה הזמן לפנק האחד את השני, כשכל מתנה תורמת לאחדות המשפחה ולקו מנחה אחד – הביחד.

אופציית מתנות נגישה, נוחה ומגוונת יכולה להתאים לכל העדפה של כל בן משפחה והיא בהחלט יכולה לחסוך זמן רב.

אין ספק שתקופת הקורונה לימדה אותנו דבר אחד או שניים על חשיבות המשפחה, על הצורך שלנו בקרבה, חום ואהבה מהסביבה הקרובה שלנו. בילוי משותף וקניית מתנות ליום המשפחה קיבלו משמעות נוספת וחזקה. זו הדרך שלנו להראות כמה אנחנו מעריכים ואוהבים את היקרים לנו וזו עוד דרך לשמח אותם וכן, גם את עצמנו כי אין דבר יותר נעים מלתת לאחר.

שורה תחתונה: לא משנה מה תבחרו לעשות ביום המיוחד הזה, העיקר שתשכילו לתרגם את המהות שלו לבילוי משפחתי בצוותא ותצברו חוויות משותפות ומהנות שעוד תדברו עליהן רבות ימים קדימה.