יום האישה - למה חוגגים אותו ואיזו מתנה לקנות

יום האישה מגיע וכל כולו נועד לחגוג נשים בכל רחבי העולם, לעודד שוויון עולמי בין גברים ונשים וכמובן לציין הישגי נשים משמעותיים בתחומים חברתיים, כלכליים, תרבותיים ופוליטיים. 


היום הזה נחגג בכל העולם - גם בישראל, כמובן - והוא יום נהדר לחגוג את האישה של חייכם, להעניק לה מתנה ליום האישה ולהראות לה כמה היא חשובה וכמה אתם מעריכים אותה ולא יכולים לדמיין את חייכם בלעדיה. 


יום האישה 2023 טיפים למתנות שוות>>>


אבל מאיפה הגיע אלינו יום האישה, ומה החשיבות שלו?

הנה כמה פרטים חשובים על יום האישה המתקרב!

מהם השורשים של יום האישה?

ארצות הברית, 1908. נשים התאגדו כדי למחות על חוסר השוויון ועל דיכוי נשים, ויצאו לקמפיין למען השינוי, שכלל גם שביתת עובדות. בשיא המחאה, כ-15,000 נשים צעדו בניו יורק, ודרשו תשלום טוב יותר וזכויות הצבעה. שנה מאוחר יותר, ב-1909, צוין לראשונה יום האישה בארצות הברית, ובעקבותיו כונס כנס בינלאומי לנשים בקופנהגן, כאשר יותר ויותר מדינות הצטרפו לחגיגת יום האישה. בהמשך, הוחלט על ה-8 במרץ כיום הבינלאומי.


יחד עם ציון היום, הוחלט לאפיין את יום האישה בשלושה צבעים: סגול, ירוק ולבן, כאשר סגול מסמל צדק, ירוק מסמל תקווה ולבן מייצג טוהר. 


בכל שנה ישנן "משימות" קבועות ליום האישה, במטרה ליצור עולם שוויוני יותר עבור נשים. ביום הזה חוגגים את ההצלחה של נשים, מעלים את המודעות לדעות הקדומות הנוגעות לנשים, וחוגגים חדשנות של נשים בעולמות ההייטק, הספורט, ההשכלה, התרבות והבריאות. היום הזה שייך לנשים בכל העולם, וכל כולו סובב סביב נשים וחלקן החשוב בעולם.

החשיבות של יום האישה כחלק ממערכת יחסים זוגית

יום האישה תפס את מקומו גם כיום חשוב במערכת היחסים הזוגית. גברים רבים רואים ביום הזה הזדמנות מדהימה להוקיר תודה לאישה של חייהם, ולהראות לה כמה הם מעריכים אותה ואת כל מה שהיא עושה עבור המערכת הזוגית והמשפחתית. זהו יום מדהים לחגוג את היותה אישה חזקה ולהראות לה כמה היא חשובה, ובשל כך גברים רבים בוחרים לקנות מתנה ליום האישה; מתנה ליום האישה היא דרך מתוקה לשמח את האישה החשובה של חייכם ולחגוג אותה ואת הנשיות שלה.


חשוב לציין שמתנות ליום האישה לא רק קשורות למערכת זוגית-רומנטית, ואנשים רבים בוחרים לקנות מתנה ליום האישה לאמא, לאחות, לחברה טובה או לכל אישה חשובה ומשמעותית בחיים שלהם. 

זה הזמן לבחור מתנה ליום האישה 2023

בין אם אתם קונים מתנה ליום האישה בכל שנה מחדש, ובין אם זו פעם ראשונה שאתם מחליטים לחגוג אישה חשובה בחייכם, בחרו במתנה שחוגגת אותה - מתנה שהיא תמיד רצתה, ארוחת ערב במקום יוקרתי, ספא מפנק שכל כך מגיע לה ואפילו חופשה חלומית; כל מה שנשאר לכם זה להיכנס לעמוד מתנות ליום האישה ולבחור את המתנה המושלמת!