מדוע חוגגים ל"ג בעומר - 5 עובדות מעניינות

היום ה-33 לספירת העומר הוא יום של שמחה. בכל רחבי הארץ מודלקות מדורות, רבים נוהרים להר מירון להילולה המסורתית לזכרו של שמעון בר יוחאי ועוד מנהג שהפך נפוץ בשנים האחרונות הוא הענקת מתנות שונות לכבוד ל"ג בעומר. כאן בעמוד תמצאו עובדות מעניינות על החג, וגם המלצות שיעזרו לכם לבחור מתנה לל"ג בעומר לכל מי שתרצו לשמח לקראת יום מיוחד זה.

מה זה ל"ג בעומר ומדוע אנחנו חוגגים?

עבור רובנו, ל"ג בעומר הוא שם נרדף לקומזיץ, אבל יש עוד כמה עובדות מעניינות שכדאי לדעת על המועד הזה, והנה 5 מהן:

  • היום שבו נעצרה המגפה – על-פי אחת המסורות שמהוות מקור לציון היום ה-33 לספירת העומר, ביום זה פסקה המגפה שהמיתה 24,000 מתלמידיו של רבי עקיבא. לאורך ספירת העומר ישנם מנהגי אבלות שונים לזכרם של אותם תלמידי חכמים, וליתר דיוק על-מנת שלא נשכח את הגורם למגפה: חוסר כבוד בין אדם לחברו והיעדר אחדות בעם. 

  • גבורת בר כוכבא – החל מהמאה ה-19 נוסף לפן הדתי של ל"ג בעומר רובד לאומי: התנועה הציונית הציגה את מרד בר כוכבא כסיפור גבורה, ומאז מדליקים ילדי ישראל (וגם המבוגרים) מדורות שמסמלות את המדורות שבישרו על הניצחון על הרומאים בשלב הראשון (לפני שהתוצאה התהפכה).

  • חגי אש בכל רחבי העולם – לא רק יהודים: גם לעמים אחרים חגי אש הכוללים הדלקת מדורות באביב, לקראת היום הארוך ביותר בשנה (שחל כידוע ב-21.6). אמנם בשנים האחרונות, עקב הדאגה לאיכות הסביבה, המדורות הצטמצמו, אבל גם קומזיץ קטן יכול לספק שמחה גדולה.

  • מאות שנים של הילולה במירון – כבר במאה ה-16 החלו היהודים בארץ ישראל לעלות אל קברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון בל"ג בעומר. החיבור הלך והתהדק לאורך השנים, וכיום מגיעים למקום בל"ג בעומר מאות אלפי ישראלים.

  • צעדה מיוחדת של ילדי ישראל – עוד מסורת המזוהה עם ל"ג בעומר היא זו שהנהיג הרבי מליובאוויטש: צעדה שבה צועדים יחד ילדים רבים, על-מנת להמחיש את חשיבות האחדות.


איזה מתנות נוהגים לתת בל"ג בעומר?

כמו בכל אחד מחגי ישראל, גם ל"ג בעומר הוא הזדמנות מצוינת להעניק מתנות. מתנה לל"ג בעומר תהיה קשורה בדרך כלל למסורות של היום הזה ובפרט ליציאה מהבית ועריכת אירועים בשטח. כמובן שאפשר גם לבחור מתנות שלא קשורות באופן ישיר למדורות או למסורות כאלה ואחרות, אלא פשוט בשי שישמח את מי שיקבל או תקבל אותו.

כשמחפשים מתנות לילדים לל"ג בעומר, כדאי להעדיף ערכות יצירה או משחקים שאפשר לשחק ביחד, בבית או מחוצה לו, וכך לממש את הרעיון היפה של לבלות ביחד. עוד אופציה היא מאכלים שמתאימים למדורות, כך שהקומזיץ הכיתתי או זה של ילדי הגן יספק גם תענוג קולינרי.

המתנות המומלצות שלנו לל"ג בעומר

אופציה מומלצת אחת של מתנה לל"ג בעומר היא BUYME FOODY. זוהי מתנה שהיא בעצם מגוון רחב של אפשרויות, כולן בתחום הקולינרי. מקבל או מקבלת המתנה יוכלו לבחור בין ארוחה בבית קפה או מסעדה, סיור אוכל בתל אביב, ירושלים או חיפה, ציוד חדש למטבח, סדנה שתשכלל את היכולות הקולינריות שלהם ועוד.

עוד אפשרות מוצלחת של מתנה לכבוד חג המדורות היא ערכת טיפוח: קומזיץ זה כיף, אבל כדאי גם להיפטר מהריח של העשן כשחוזרים הביתה. עם ערכת הטיפוח המתאימה האדם שיקבל מכם את המתנה יוכל לעשות זאת ובמקביל גם לזכות בפינוק אמיתי. אם תרצו להעניק מתנה שכוללת הגעה למקום מיוחד, קחו בחשבון את חוות פיליפ: זוהי חווה חקלאית שבה כלבים וחמורים זוכים לשיקום ולאהבה. ניתן לשלב עם הביקור משחק פיינטבול מלהיב, כך שמדובר במתנה שמספקת חוויה מגוונת ומעניינת.

קטגוריה נוספת של מתנות לל"ג בעומר היא אלה המיועדות לילדים ובני נוער. כשזו המטרה שלכם, תמצאו אצלנו את BUYME YNG, שמאפשרת רכישה בשלל חנויות ובתי עסק עם מוצרים לצעירים. 

לרכישת מתנה אצלנו יש תועלת כפולה: גם מתנה שתתקבל בברכה, וגם חיזוק לעסק כחול-לבן ולכלכלה הישראלית באופן כללי, והכל בכל מסגרת תקציב שבחרתם.

איך אפשר לשלוח מתנה לל"ג בעומר עם BUYME?

שליחת מתנה לל"ג בעומר, ובעצם כל מתנה שהיא, דרך BUYME היא פעולה פשוטה שמושלמת בזמן קצר מרגע שמצאתם את המתנה המתאימה ביותר. כדאי לציין שיש מתנות שהשווי הכספי שלהן קבוע מראש, בהתאם למאפיינים הספציפיים שלהן, ויש גם מתנות שאתם קובעים כמה להשקיע בהן, בהתאם לקרבה למקבל או מקבלת המתנה, למטרת הנתינה וכמובן למסגרת התקציב.

בכל מקרה אחרי הקלדת פרטי מקבל או מקבלת המתנה, מומלץ לצרף ברכה קצרה עם מסר שקשור גם לל"ג בעומר וגם לאדם שהמתנה מיועדת עבורו. אם תרצו, תוכלו להוסיף בקלות גם תמונה או וידאו שירגשו והיפכו את המתנה להרבה יותר אישית. השליחה עצמה אפשרית גם במייל, גם ב-SMS וגם בוואטצאפ, לנוחותכם, ובתוך זמן קצר המתנה כבר תגיע ליעד ותוסיף שמחה לחג.