מטיילים בחג - הנה כמה טיפים לבטיחות ששווה לכם לזכור

לטייל זה תמיד כיף. לספוג מראות חדשים, להתרשם מתרבויות שונות ולהכיר מקומות מרתקים. אבל לצד ההנאה חשוב להיות מודעים לשיקולים שונים הקשורים לבטיחותכם וביטחונכם.. הנה כמה טיפים חשובים כדי להבטיח שאתם שומרים על עצמכם היטב.

לפני שיוצאים לדרך, מה חשוב לוודא?

אריזה חסכונית

לפני הטיסה וודאו כי ארזתם רק את מה שצריך, גם לנסיעות ארוכות. אפשר לארוז מעט ולשקול שימוש בשירותי כביסה במקום בו שוהים, לפי הצורך. לא כדאי להעמיס מטען כבד מדי, זה יקר ומסורבל, בעיקר אם עוברים בטיול ממקום למקום. מומלץ להשקיע במזוודה איכותית, עם ארבעה גלגלים שתקל את המעבר ממקום למקום.

וודאו כי אנשים אחרים מעורים בנסיעתכם

שתפו חברים ובני משפחה במסלול הטיול כדי שיהיו מעודכנים לגביכם וידעו שהכל בסדר. לחילופין, אפשר לשמור על תקשורת קבועה לאורך כל הטיול. טיפ זה חיוני בעיקר למי שמטייל לבד אך לא רק. חשוב כי חבילת הגלישה תהיה מקיפה ותכלול את כל הפונקציות הנדרשות כגון, גלישה באינטרנט שיחות נכנסות ויוצאות, הודעות אס. אם אס ו-ווטסאפ.

ביטוח נסיעות

כמובן שאין לוותר על ביטוח נסיעות. ביטוח נסיעות הכרחי בכל גיל, אך במיוחד לאנשים מבוגרים, אם הם סובלים ממחלות כלשהן. בנוסף, חשוב להבטיח כי הביטוח מכסה גם את הרכוש. למרות נקיטת כל הזהירות הנדרשת, יכולות להיווצר נסיבות בלתי צפויות כמו אובדן או גניבת רכוש. כיסוי ביטוחי מקיף יספק את ההגנה הנדרשת.

העתקי המסמכים החשובים

חשוב להגן על מסמכים חיוניים כולל דרכון, כרטיס אשראי, תעודת ביטוח, רישיון נהיגה ומספרי חירום, על-ידי גיבוי, סריקה או צילום. וודאו כי הגיבויים נגישים לטלפון, לדואר האלקטרוני או שהם מאוחסנים בענן. לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות מומלץ לשמור עותק דיגיטלי של ההיסטוריה הרפואית שלהם, המכסה בין היתר גם ניתוחים אחרונים, אלרגיות ותרופות שנוטלים באופן קבוע.

תרופות קבועות

חשוב לקבל מכתב מהרופא המטפל לגבי תרופות שנוטלים באופן קבוע.. המסמך צריך לפרט את המצב הרפואי, התרופות שנוטלים, מינון ושם גנרי של התרופה. חשוב לשאת את התרופות בתיק הנשיאה כדי להגיע אליהן בקלות. רצוי לקחת מעט יותר מהנדרש כאמצעי זהירות.

כיצד תתנהלו נכון ואחראי בזמן הטיסה?

פקקת עורקים היא מצב שיכול לגרום לקרישי דם מסוכנים ובמקרים חמורים אפילו לתוצאות קטלניות. חשוב להתייחס לכך ברצינות בכל הגילאים, אך במיוחד בגיל מבוגר.

כדי להפחית את הסיכון יש להקפיד על צריכת נוזלים מרובה במהלך הטיסה. שתייה מרובה מסייעת במניעת היווצרות קרישי דם. חשוב גם להסתובב מדי פעם במטוס, לקום מהמושב ולהתהלך במעברים כדי להזרים את הדם ולמנוע הצטברות של דם ברגליים. בזמן הישיבה מומלץ לסובב את הקרסוליים ואת כפות הרגליים כדי להזרים את הדם.

במידה ונמצאים בקבוצת סיכון גבוהה חשוב להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני הנסיעה. רופא יכול לספק הדרכה יעילה לגבי מניעת קרישי דם ולהמליץ על תרופות לדילול הדם במידת הצורך. על-ידי ביצוע אמצעי זהירות אלו ניתן להפחית באופן משמעותי את הסיכון לפקקת עורקים ולהבטיח נסיעה בטוחה, במיוחד במהלך טיסות ארוכות.

ערנות, זהירות ומספר כללי בטיחות

שמרו על דיסקרטיות

למרות שמקובל להניח כי חדרי המלון מאובטחים היטב, חשוב לזכור שכל אחד יכול להגיע אליהם בקלות. לכן רצוי להימנע מתליית שלטים לניקוי החדר כי זה מאותת על כך שאין אף אחד בחדר. במקום זאת, אפשר לבקש זאת ישירות מהקבלה לפני שעוזבים את החדר.

שימוש בכסף

בין אם מדובר במזומן או באשראי כדאי לחלק את הכסף בין מספר מקומות כדי שלא יהיה כולו במקום אחד. במידה ומעוניינים לרכוש מתנת חג לילדים, אל תוציאו את כל הכסף, אלא שמרו את רובו קרוב לגופכם בחגורת כסף חבויה. בנוסף, חשוב להגן על הקוד הסודי בעת משיכת כסף מכספומט. יש להגן על לוח המקשים כדי שעיניים סקרניות לא יקלטו את הקוד.

לא להיראות כמו תיירים

השתלבו במידת האפשר כדי לא להיות מטרה נוחה לגניבות. גם אם אתם מחפשים מתנה ידידותית לסביבה עשו זאת בטבעיות והמנעו מהתנהגויות תיירותיות בולטות. ישמו את כל הטיפים הללו ותהנו מטיול בטוח ומהנה.