על הקשר בין אושר להכרת תודה

היי,

אני לירן כוהנר, דוגמנית, יוצרת תוכן, יזמית, מאמנת וחברה בנבחרת האושר של BUYME.
אבל, אני גם - ובעיקר - אמא של שיה וארי, שהן הדבר הכי יקר לי בעולם. 

אז אם אתם רגילים לראות אותי מדגמנת חוויות של BUYME, הפעם אני כאן בתור לירן, האמא שזוכה להגשים את עצמה בכל יום מחדש - גם כאמא, אבל גם בתחום האישי, המקצועי, הזוגי והמשפחתי. ואם להיות כנה, לא הייתי עושה את זה בלי הגננות המדהימות של הבנות שלי. בסוף השנה, ולאורך כל השנה, צריך להגיד להן תודה.

אז בואו נדבר על זה רגע, למה חשוב לתרגל הודיה?

בשנים האחרונות אני לומדת להכיר את עצמי יותר לעומק - לומדת על צמיחה, על התפתחות, על מודעות. המטרה בסופו של דבר, היא להיות אדם טוב יותר. חשוב לי להיות אדם מסופק יותר, מלא יותר,  תורם יותר - שמעניק יותר ערך לסביבה שלו.אחד הדברים הכי הכי חשובים בדרך לשם היא הודיה. 

למה חשוב להודות? 
  1. חיוכים והרגשה טובה: כשאנחנו אומרים "תודה" למישהו ומראים לו שאנחנו מעריכים אותו ואת העשייה שלו, אנחנו גורמים לו הרגשה טובה. ההרגשה הזו היא כמו בומרנג, קארמה טהורה. ברגע שגרמנו למישהו להרגיש טוב - גם אנחנו מרגישים טוב. שווה לכולם.
  2. בוסט למערכת החיסונית: מחקרים מצאו קשר בין חיזוק המערכת החיסונית לבין הודיה. אנשים שמרבים להודות על מה שיש להם ולהגיד תודה לסביבה שלהם, הם אנשים מתוחים פחות, חסינים יותר וכך בריאים ומאושרים יותר.
  3. אופטימיות:  כשאנחנו מודים על משהו, אנחנו מתמקדים במה שטוב בחיים שלנו, במה שיש לנו, ולא במה שחסר או פחות הסתדר. ככל שנקפיד להודות על דברים בחיינו, כך המחשבה שלנו תתמקד יותר בדברים הטובים שיש לנו בחיים והתוצאה תהיה התפתחותה של תפיסת עולם אופטימית.
  4. כי אין כמו ה"כאן ועכשיו": כשאנחנו מודים על משהו, אנחנו מתרכזים בסיטואציה שבה אנו נוכחים. הדאגות שלנו מגיעות מהתרכזות בעבר או בהווה. ככל שנרבה לומר תודה - כך נהיה יותר נוכחים ברגע ופחות בדאגות בשל מה שהיה או מה יהיה, ורק זה יהפוך אותנו מודאגים פחות.
  5. שרשרת הודיה: כשאנחנו מודים למישהו, אנחנו מעלים לו את הביטחון העצמי, מזריקים לו מוטיבציה לעשייה חיובית וגורמים לו גם להודות לאנשים סביבו או על מה שיש לו בחייו. ככה אנחנו בעצם מפיצים עוד אושר בעולם.

אז עכשיו, רגע לפני סוף שנה ורגע לפני שאנחנו הופכים להיות הורים במשרה מלאה, תעצרו ותגידו לצוותים החינוכיים תודה. על כל מה שהם ומי שהם בשביל הילדים שלנו. הודעה, שיחת טלפון ואפילו רק חיבוק עם עיניים שאומרות שהכל. הם כבר יבינו.

שיהיה חופש מהמם מלא בסבלנות, הוקרה, אהבה וחוויות משותפות של פעם בחיים.