פיוס ואהבת חינם: המשמעות של ט"ו באב

ט"ו באב, חג האהבה הישראלי, כבר נמצא בפתח. כולם נערכים עם שוקולדים פרחים ומתנות, סוגרים חופשות, צימרים ומסעדות ויש ניחוח מתקתק של אהבה באוויר. אבל רגע לפני הכל, בואו נדבר קצת על איך בכלל התחילו לחגוג את החג הזה? מה המשמעות מאחוריו ואיך הוא הפך למועד בלוח השנה העברי שכולם כל כך מצפים לו? כמובן שאחרי הכל נשאיר אתכם עם קצת טיפים מאתנו לקניית המתנה המושלמת לבן או לבת הזוג.

מדוע חוגגים ט"ו באב?

אם נלך קצת אחורה בזמן נוכל לגלות מאיפה הגיע החג הזה שכולנו כל כך אוהבים. את התשובה אפשר למצוא כבר בכתבי המשנה, שמציגים את התיעוד הראשון לקיום החג ואת מה עומד ומאחוריו.
הכל התחיל בסיפור מצער שהתרחש בתקופת השופטים וידוע בשם "פילגש בגבעה". הסיפור מתייחס למקרה אונס מאותה התקופה, בו אישה נפגעה באכזריות על ידי בני שבט בנימין. לאחר המקרה, הוחלט להטיל סנקציה על בני שבט בנימין ונאסר עליהם להינשא לבנות ישראל. ההחלטה הזאת הביאה גזרה קשה לשבט בנימין, שנכחד כמעט לגמרי בחלוף מספר שנים.
בסופו של דבר, הוחלט לבטל את האיסור ולהותיר לבני שבט בנימין לחזר אחרי נשות ישראל. לכבוד הבשורה הוחלט לחגוג בכרמי שילה, שם בנות ישראל חוללו ופגשו את בני הזוג העתידיים שלהן. אותו מפגש משמח התרחש בתאריך ט"ו באב, שהיום מוכר כיום האהבה. יום של פיוס, השלמה ואהבת חינם.

כמה דברים שלא ידעתם על יום האהבה הישראלי

מעבר לסיפור שעומד מאחורי מקור החג, ישנה משמעות נוספת לתאריך של ט"ו באב. רבים מאמינים שלא מדובר בתאריך מקרי, אלא בתאריך שמסמן את אמצע החודש ועל פי לוח הירח, הוא תאריך של ירח מלא. על פי אמונות שונות ביהדות נהוג לקשור את הירח המלא לפריון ויחסים.
נהוג להאמין כי היום הזה מלא באנרגיות ובכוחות מיוחדים שאופפים אותנו מכל עבר, ממלאים באהבה ועוטפים בתשוקה.

כיצד תשמחו את בן או בת הזוג בט"ו באב?

אז אחרי שרפרפנו קצת במורשת החג הוותיק, בואו נדבר קצת עליכם. איזה מתנה תוכלו לקנות לבן/בת הזוג כי להראות להם כמה אתם אוהבים? תוכלו לפנק בשוברי מתנה למותגים שהם הכי אוהבים או לבחור במארז ייעודיי לכבוד החג. תוכלו להוסיף פרחים, שוקולדים והקדשה אישית מכם.

 אנשים רבים מעדיפים דווקא לקבל מתנות לט"ו באב בצורה של חוויות. תוכלו לתכנן חופשה קצרה, גיחה לצימר, טיול, פיקניק, ארוחה במסעדה, חוויה בסדנה זוגית וכל מה שתרצו. חשבו מה יעדיפו בן/ בת הזוג שלכם, כי אחרי הכל, המתנה צריכה להיות אישית ולשדר דבר אחד- אהבה. שווה לבחור במתנה שתספק לכם חוויה ייחודית כזוג או במתנה שתצליח לגעת בליבם של בן/בת הזוג, לרגש ולהראות שהשקעתם מחשבה כדי לקנות את מה שהם אוהבים.

שולחים מתנות לט"ו באב עם  BUYME

בוים האהבה המתקרב תוכלו לקבל הזדמנות לרגש את בן או בת הזוג שלכם במתנות יוצאות דופן מהאתר של BUYME. זה הכי קל שיש, בוחרים, מקליקים, שולחים והמתנה תגיע כבר לבן או לבת הזוג הישר לטלפון הנייד. תוכלו לפנק בשוברים לספא זוגי, להצגות ומופעים, לארוחות וסדנאות בישול, למפגשי יין, לסיורים ביקבים ולעוד ים של חוויות. תוכלו לבחור גם במארזי פרחים, מארזי יין או במארזי מתוקים במיוחד ליום המשמח. תוכלו להוסיף למתנות שלנו ברכה עם טאץ' אישי ולשאר אנחנו כבר נדאג. שיהיה חג לכם שמח ומלא באהבה.